SESAME-EPDIC18 Burs Duyurusu

18. Avrupa Toz Kırınımı Konferansı (18th European Powder Diffraction Conference) EPDIC18'in 30 Ağustos-2 Eylül 2024 tarihleri arasında Padova'da (İtalya) gerçekleşmesi planlanmaktadır.

SESAME, iki genç bilim insanına EPDIC18’e katılım için burs (grant) sağlayacaktır. Söz konusu burs, SESAME üyesi ülkelerin bilim insanlarından, EPDIC18’e özet gönderenler arasından maksimum 35 yaşında (1 Ocak 2024 tarihi itibariyle) olanlara verilebilecek olup, seyahat ve harcırah masraflarının yanı sıra kayıt ücretini de kapsayacaktır. EPDIC18'e gönderilecek özetlere ilişkin bilgiye aşağıdaki adresten ulaşılabilmektedir:

https://epdic18.org/abstract-submission/

Burs başvuru paketinde aşağıdaki belgelerin sunulması gerekmektedir:

  • Kısa özgeçmiş,
  • Yayınların listesi,
  • Başvuranın amirinden veya bölüm/grup başkanından alınan tavsiye mektubu,
  • EPDIC18'e gönderilen özetin kopyası.

Burs başvuru paketinin en geç 31 Mart 2024 tarihine kadar SESAME Kullanıcı Ofisi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru sonuçları 20 Nisan 2024 tarihine kadar elektronik ortamda bildirilecektir. Burs almaya hak kazanan bilim insanlarının bursu kabul veya ret durumlarına ilişkin en geç 26 Nisan 2024 tarihine kadar SESAME kullanıcı ofisine bildirimde bulunmaları gerekecek olup, katılım sağlayacakların Konferans kayıtlarını 20 Mayıs 2024 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir.