Kadim Budak

 
    

Kadim Budak

Kadim Budak, 1969 Yozgat  doğumludur. İlkokulu İstanbul’da, orta okul ve liseyi Ankara’da tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi PDR Bölümünü bitirdi. Daha sonra Maltepe Üniversitesi İşletme Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. 1993 yılında TÜBİTAK’da iş hayatına başlayarak sırasıyla Uzman Yardımcısı, Uzman, İK Müdürü, Genel Sekreter Yardımcısı, Genel Sekreter Vekili ve Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. Bu süreçte yönetim bilgi sistemleri, yeniden yapılandırma, alt- üst mevzuat süreçleri vb. konularda çalışmalar yürüttü. Başkan Danışmanlığı  sürecince: TÜBİTAK UZAY Enstisünde İMECE Gözlem Uydusu, GÖKGÖZ, OPMER vb. kritik projelerde, Türkiye Uzay Ajansı Kuruluş Kararnamesi, 2019 yılı Türkiye Uzay Ajansı Milli Uzay Programı Çalıştayı Çalışma Raporu, 11. Kalkınma Planı Uzay Çalışma Grubu Raporu ve 2019 yılı Uluslararası Uzay Hukuku ve Politikaları Konferansı vb.  süreçlerde görev yaptı. HAVELSAN’da da bir süre Direktörlük görevi yapmıştır.

2020 yılı Eylül ayında Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu’na Başkan Yardımcısı olarak  atanmış olup halen bu görevi yürütmektedir. 

Marmara Teknokent Yönetim Kurulu Üyeliği, TUR&BO Türkiye Araştırma ve İş Dünyası Kurumu Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmüş ve en son 2021 yılı Ocak ayında  Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Yürütme Kurulu Üyeliğine atanmıştır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.